Něco málo o mně

Vítej návštěvníku na mých webových stránkách!

Asi bych se měl přirozeně představit a něco málo o osobě říct, pro ty, kteří mě neznájí …

Jmenuji se David Chadima, pocházím z Brna a v něm i žiji. Narodil jsem se 5.2.1987.
Mám vystudované Moravské gymnázium s.r.o. v Brně, dále jsem 2 roky pobýval na VUT FAST a následně na Vysoké škole realitní – Institut Franka Dysona v Brně, kde jsem úspěšně zakončil bakalářské studium a získal titul Bc.
Tolik tedy formálních náležitostí a nyní trošku neformálně a obecněji 🙂

Fotografováním se zabývám již několik let, asi od svých 15 let, kdy jsem dostal svůj první fotoaparát. Již od začátku mě zaujalo fotografování přírody, přírodních prvků a scenérií a to mně zůstalo doposud. V oblasti fotografování nejsem technicky zaměřen, tedy nezajímám se příliš o tématiku technických objektů typů města, stroje apod. I když se přiznám, že mě to fascinuje, ale prostě při fotografování jsem se zaměřil na přírodu a vše okolo ni a s tím jsem se i sžil.
Fotografuji převážně barevně, jelikož mám rád barvy. Jistě, tmavé a šedé odstíny mají také něco do sebe, ale prostě černobíle nevidím, tudíž by i moje fotografie nebyli pěkné.

Poslední roky jsem začal experimentovat s abstraktní fotografií, abych byl přesný, nefotím abstraktní fotky, ale dělám z fotografií abstraktní výtvory až posléze a to digitální formou. Osobně tomu říkám Foto-tonace a již to nejsou fotografie, ale grafické výtvory.

Fotografování je o tom, co člověk vidí pouhým okem, co se mu líbí a co chce vyfotit a tím i zvěčnit. Fotoaparát je vlastně či měl být vašim dalším okem a jako to, co vidíte v očích, nemůžete následně upravit, tak i fotografie by se neměli upravovat, či jen velice málo. Pokud fotografie upravujete, tak to již není fotografie, ale grafický výtvor vytvořený v grafickém programu v počítači. Dříve, kdy se fotilo na film a černobíle, také se fotografie neupravovali a v tomto duchu by se mělo i pokračovat …

Je trošku paradox, že ve fotografii se zaměřuji převážně na přírodu, ale jinak jsem velice technický typ. Mým dalším koníčkem je obor IT a tedy počítače, hardware a spol.
Mou pracovní záležitostí je v oboru stavebnictví, obchodu a vše, co tyto dvě věci spojuje.

Aktuální moje foto výbava je: Nikon D80, Nikon F75, systém Cokin(šedý G1,tabákový T1).